Възрастна жена от Пазарджик е пазарувала с чужда дебитна карта, собственост на

...
Възрастна жена от Пазарджик е пазарувала с чужда дебитна карта, собственост на
Коментари Харесай

Възрастна жена пазарува с крадена банкова карта на ученик от Пазарджик

Възрастна жена от Пазарджик е пазарувала с непозната дебитна карта, благосъстоятелност на възпитаник. За случая беше обявено във Facebook. Под натиска на потребителите в обществените мрежи дамата е признала виновността си и е възстановила парите.
Прочетете още
Случаят бе тиражиран във Facebook от бащата на ученика Красимир Златарев. В обществената мрежа той споделя, че на 28 април е бил откраднат портфейлът на сина му, в който е имало персонални училищен документи и дебитна карта. Бащата съзнателно не е блокирал картата, защото искал да види реакцията на крадеца.

Още на същия ден - малко след 18:00 часа, с дебитната карта е пазарувано от аптека в центъра на града. Малко по-късно е пазарувано и от огромна комерсиална верига. На 1 май извършването на покупки траяло.

Последвал апел във Фесйбук крадецът да върне картата, защото ще бъде измамен под правосъдна отговорност. Бащата на ученика оставил и телефон за връзка. 

След няколко дни, под натиска на потребителите на обществените мрежи, крадецът се обадил. Оказало се, че това е добре поддържана 60 годишна жена. Според нейната версия, тя не е откраднала, а е намерила портфейла. След опрощение тя е възстановила сумата.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР